Au strigat,
către Domnul,
și El i-a ajutat.
Au biruit
pentru că pe Domnul s-au sprijinit. (2 Cronici lupta dintre Iuda și Israel)
Situații fără scăpare,
Când nu mai e nici un răspuns,
Doamne deschide-mi ochii credinței,
Să văd că Tu ești îndeajuns.
Să trăiesc prin credință nu prin vedere,
Lipit de Tine ca un fiu regăsit,
prin harul Tău primi-voi putere,
să cresc lângă Tine,
pân la sfârșit.
Nu-i nimeni ca Tine, Domn nepătruns,
atât de bun și de darnic în fapte,
pentru noi pe pământ ai fost străpuns,
pentru că nu v-a fi pururea noapte.
Va veni o zi de lumină,
Dumnul v-a spune-un cuvânt:
Prin Domnul Isus cu putere deplină:
Precum în cer așa și pe pământ.
Purtați prin har și prin credință
Noi să trăim pe mâini de rugăciune,
Ca să ne pierdem e cu neputință,
Dacă pășim in pas de pocăință,
Așa cum Cuvântul ne spune.
"Veniți copii! Veniți la Tatăl slavei,
Ce pentru voi a suferit nespus,
Veniți prin Duhul faceți cunoștință,
Copiii Mei, copiii prin credință
Născuți prin sângele jertfirii lui Isus.
Acolo vom trăi o nouă viață,
Cu bucurii cum nu se poate spune,
Pe Domnul nostru-L vom vedea la față,
Și-I vom slăvi pe veci mărețu-I Nume.
Maranata! Cântă osanale,
Biserica la tronul Domnului,
Poporul cântă laudele Sale,
Căci nu mai e iubire ca a Lui.
Tot ce are suflare să laude pe Domnul,
căci este bun,
caci îndurarea lui ține în veac.